Zonguldak İşyeri Hekimliği Kursu | Kariyer Enstitüsü

FORMU DOLDURUN HEMEN ARAYALIM

  İş kazaları ve mesleki hastalıkların önlenmesi ve işyerindeki sağlık ve güvenliği artırmak, çalışanlara refah içinde çalışmalarına devam edebilecek bir ortam sunmak için, iş güvenliği uzmanı ile koordine bir şekilde çalışan İşyeri hekimi, günümüzde önemli bir yere sahiptir.

  Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden mezun olan kişiler ya da yurt dışındaki üniversitelerin Tıp Fakültesinden mezun olup denkliğini almış kişiler, Kariyer Enstitüsü adlı kurumumuzda, Zonguldak İşyeri Hekimliği Kursu alarak İşyeri hekimi olabilirler. Zonguldak İşyeri Hekimliği eğitimi ile, siz de kariyerinizin yönünü değiştirebilirsiniz. İşyeri hekimi olarak kamuda çalışanların ek gelir getirdiğini de belirtmek isteriz. Asistan, pratisyen, uzman, kamu ya da sözleşmeli olmanız İşyeri hekimi olmanıza engel değildir.

  Gelişmiş olan ülkelerde, İşyeri hekimleri sayesinde iş kazası ve hastalıkların önlendiği ve büyük ölçüde azaltıldığı bildirilmiştir. Bu yüzden İşyeri hekiminin, hayatımızdaki rolü oldukça büyüktür.

  İşyeri Hekimliği Nedir?

  İşyeri hekimliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylanmış İşyeri Hekimliği Sertifikası bulunan, yetkilendirilmiş hekimlerdir. Bakanlığın getirdiği düzenlemelere uygun bir şekilde çalışır. Siz de Kariyer Enstitüsü isimli eğitim kurumumuza başvuru yaparak, İşyeri hekimi olabilmek için bir adım atabilirsiniz. Zonguldak İşyeri Hekimliği Eğitimi ile, alanında uzman bir İşyeri hekimi olmak için, başvurularınızı bekliyoruz. İşyeri Hekimliği Kurs Ücretleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

  İşyeri Hekiminin Görevleri Nelerdir?

  • İşyerinde sağlık gözetimi yaparak çalışmalarını kaydetmek.
  • Sağlık raporlarını hazırlamak.
  • Çalışanların fiziksel ve ruhsal sağlıklarını korumak.
  • Çalışanları düzenli periyotlar halinde muayene etmek.
  • Çalışanların sağlıklarını tehdit eden unsurları önlemek.
  • Sağlık konularında çalışanlara eğitim vermek.
  • İşyerindeki riskleri değerlendirmek.
  • İşe yeni başlayan kişilerin çalışma ortamına uyumunu sağlamak.
  • İş ve işçinin uyumunu sağlamak.
  • İşverene iş sağlığı konusunda rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermek.
  • Ortaya çıkan hastalıkların nedenini belirlemek ve gerekli önlemleri alarak güvenliği sağlamak.
  • İşyerinde hijyen şartlarını denetlemek.
  • Yıllık çalışma planı hazırlamak.

  İşyeri Hekimi Çalışma Süreleri

  Mevzuata göre, İşyeri hekimlerinin çalışma süreleri şu şekildedir:

  • Az tehlikeli sınıfta yer alanlar: Çalışan başına ayda en az 10 dakika.
  • Tehlikeli sınıfta yer alanlar: Çalışan başına ayda en az 20 dakika.
  • Çok tehlikeli sınıfta yer alanlar: Çalışan başına ayda en az 40 dakika.

  İşyeri Hekimliği Sertifikası Nasıl Alınır?

  İşyeri Hekimliği Sertifikası için, ilk şart üniversitelerin Tıp fakültelerinden mezun olmaktır. İkinci şart ise bakanlık tarafından onay verilmiş Kariyer Enstitüsü gibi kurumlardan eğitim almaktır. Zonguldak İşyeri Hekimliği Kursu aldığınızda, sınavı da başarıyla geçtiğiniz takdirde İşyeri hekimi olup, İşyeri Hekimliği Belgesi alabilirsiniz. Sertifika ömür boyu geçerlidir.

  İşyeri Hekimliği Sertifikası Ücretleri

  Sertifika ücretleri her yıl değişmekle birlikte, 2022 İşyeri Hekimliği Sertifikası ücreti 826,00 TL olarak belirlenmiştir.

  2022 İşyeri Hekimliği Sınavı Ne Zaman?

  İşyeri Hekimliği Sınavı, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yılda 2 kez düzenleniyor olup İSG/1 sınavı 15 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşecek. Sınav başvuruları 23 Mart ile 4 Nisan tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 7 Haziran 2022’de duyurulacak.

  İSG/2 sınavı ise 11 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşecek. Bu sınavın başvuruları 26 Ekim ile 2 Kasım tarih aralığında alınacak. Sonuçlar 3 Ocak 2023’te ilan edilecek.

  İşyeri hekimi olabilmek için, öncelikle Zonguldak İşyeri Hekimliği Kursu almanız gerekir. İşyeri Hekimliği Sınavı sonucunda 100 puan üzerinden 70 puan aldığınız takdirde başarılı sayılırsınız. Zonguldak İşyeri Hekimliği Eğitimi ile sınavı geçmek için yeterli donanıma sahip olacaksınız.

  Her adayın 2 kez sınava girme hakkı bulunmaktadır. Sınava 2 kez girip başarı elde edemeyen adaylar yeniden eğitim almak zorundadır. Detaylı bilgi için Kariyer Enstitüsü isimli kurumumuza ulaşabilirsiniz.

  Zonguldak İşyeri Hekimliği Kursu

  Zonguldak İşyeri hekimliği kursu alıp İşyeri hekimi olmak isteyen adaylar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onaylı eğitim kurumlarından eğitim almalıdır. Kurumumuz, Kariyer Enstitüsü bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir kurum olup, sizlere en kaliteli eğitimi vermek için titizlikle çalışıyoruz. Alanında uzman kadromuzla, sizlere verdiğimiz eğitimle, kariyeriniz için yeni bir başlangıç fırsatı sunuyoruz. Misyonumuz, Zonguldak İşyeri Hekimliği Kursu denildiğinde, akla gelen ilk eğitim kurumu olmaktır. Ayrıca Zonguldak İşyeri Hemşireliği Kursu içinde bizleri tercih edebilirsiniz.

  İşyeri Hekimliği Kurs Süreleri

  Kariyer Enstitüsü olarak Zonguldak İşyeri Hekimliği Eğitimi süremiz şu şekildedir:

  • 90 saat örgün eğitim
  • 90 saat uzaktan eğitim
  • 40 saat pratik eğitim

  Toplam 220 saat 35 gün yapmaktadır.
  İşyeri Hekimliği Belgesi almak isteyen kişiler Zonguldak İşyeri Hekimliği Kursu saatlerine uymalıdır.
  İşyeri hekimi olmak isteyenlerin aşağıda yazılan belgeleri eksiksiz olarak temin etmesi gerekmektedir.

  • İşyeri hekimi başvuru dilekçesi
  • Diploma ya da geçici mezuniyet belgesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Eğitim ücretinin ödendiğine dair dekont

  Zonguldak İşyeri Hekimliği Kurs Ücretleri

  İşyeri Hekimliği Kurs Ücretleri yıldan yıla değişiklik gösterir. 2022 yılı Zonguldak İşyeri Hekimliği Kursu ücreti 3.000 TL + KDV şeklindedir.

  İşyeri Hekimliği Uzaktan Eğitim

  Zonguldak İşyeri Hekimliği Uzaktan Eğitim 180 saatin en fazla yarısı olacak şekilde verilir. Biz, Kariyer Enstitüsü olarak; sizlere toplamda 15 gün uzaktan eğitim veriyoruz. Toplamda 90 saat Zonguldak İşyeri Hekimliği Uzaktan Eğitim imkanımız mevcuttur.

  Zonguldak İşyeri Hekimliği Uzaktan Eğitim ve İşyeri Hekimliği Kurs Ücretleri hakkında bilgi almak için ve daha fazlası için iletişime geçmenizi bekliyoruz. Siz de Zonguldak İşyeri Hekimliği Eğitimi alın, bir adım önde olun.

  Bu kursu oyla post
  FORMU DOLDURUN HEMEN ARAYALIM