Bursa İşyeri Hemşireliği Kursu | Kariyer Enstitüsü

FORMU DOLDURUN HEMEN ARAYALIM

  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile ilgili yönetmeliğe göre, işyerlerinde İşyeri hekimi çalıştıran her işletme, Diğer Sağlık Personeli de bulundurması zorunludur. İşyeri hemşiresi bulundurma zorunluluğu olan işyerleri, bulundurmadığı takdirde para cezasına tabi tutulur.

  Diğer Sağlık Personeli Kimlerdir?

  İşyeri hekiminin yürüttüğü hizmetlere yardımcı olan sağlık personelleri hizmetlerin planlaması, değerlendirilmesi, takibi gibi hizmetler verir. Yönetmeliğe göre İşyeri Hemşireliği Sertifikası alabilecek meslek grupları şöyledir:

  • Hemşireler
  • Sağlık memurları
  • Çevre sağlığı teknisyenleri
  • Acil tıp teknisyenleri
  Bu alanlarda diploması bulunan kişiler Diğer Sağlık Personeli Eğitimi alabilirler. Bursa DSP Kursu sonrasında ise İşyeri hemşiresi olabilirler. Bursa İşyeri Hemşireliği Kursu için, profesyonel kadromuzla Kariyer Enstitüsü kurumumuza başvurabilirsiniz.

  İşyeri Hemşireliği Nedir?

  İşyeri hemşiresi, bakanlık tarafından yetki verilmiş, işletmelerde oluşabilecek acil durumlar söz konusu olduğunda kontrol altına almakla yükümlü olan, DSP Belgesi bulunan kişilerdir. İşyeri Hemşireliği Belgesi alabilmeniz için atacağınız ilk adım, Kariyer Enstitüsü kurumumuza başvuruda bulunmak. DSP Eğitimi alarak hayallerinize adım adım yaklaşın. Bursa İşyeri Hemşireliği Uzaktan Eğitim imkanı ile İşyeri hemşiresi olmak hem çok kolay hem de iş bulma imkanı oldukça avantajlı. Biz, uzman kadromuzla Bursa DSP Kursu vererek, geleceğinize yön veriyoruz. Siz de Bursa Diğer Sağlık Personeli Kursu almak istiyorsanız, başvurularınızı bekliyoruz.

  İşyeri Hemşiresi Ne İş Yapar?

  İşyeri hemşiresinin görevleri şu şekildedir:

  • İşyerinde çalışanlara işe girişte ve düzenli periyotlar halinde muayene yapılması zorunlu olup, İşyeri hemşiresi, bu doğrultuda İşyeri hekimine yardımcı olur.
  • Oluşabilecek iş kazaları ve meslek hastalıklarında yara ve olumsuz ögeleri elimine eder.
  • Çalışanların sağlık eğitiminde eğitmen olarak görev alır.
  • İlk yardım hizmetleri yürütümünde İşyeri hekimi ile birlikte koordine olarak çalışır.
  • İşyeri hekiminin verdiği iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili görevleri yürütür.
  • Evrak takibi yapar.
  • Kullanılan malzemelerin bakımından sorumludur.
  • Çalışanlarla ilgili bilgileri kayıt altına alır.
  • İşyeri hekimine muayene esnasında yardımcı olur.
  • İşyeri genel hijyen önlemlerini denetler.

  İşyeri Hemşiresi Nasıl Olunur?

  İşyeri hemşiresi olmak isteyenlerin öncelikle hemşire, sağlık memuru, çevre sağlığı teknisyeni ya da acil tıp teknisyeni olması gerekmektedir. Bu diplomalara sahip olan kişiler, Bursa DSP Kursu alırlar. Diğer Sağlık Personeli Eğitimi alarak, DSP Eğitimi sürecinden sonra ÖSYM kurulunca yapılan Diğer Sağlık Personeli Sınavı sonrası başarılı olduğu takdirde İşyeri Hemşireliği Sertifikası alarak İşyeri hemşiresi olabilir.
  Bursa DSP Kursu toplamda 90 saatlik bir süreçtir. İşyeri Hemşireliği Eğitimi süresi 45 saat Bursa İşyeri Hemşireliği Uzaktan Eğitim, 45 saat teorik eğitim olarak planlanmıştır. Bursa İşyeri Hemşireliği Kursu hakkında detaylı bilgi için kurumumuza bekliyoruz.

  İşyeri Hemşiresi Ne Kadar Maaş Alıyor?

  İşyeri Hemşireliği Eğitimi alarak İşyeri hemşiresi olan bir kişi 2022 yılında ortalama olarak 6314 TL almaktadır. En az 4253 TL, en yüksek ise 8375 TL olarak bildirilmiştir.

  İşyeri hemşireliği sertifikası Nasıl Alınır?

  Kariyer Enstitüsü olarak, Bursa İşyeri Hemşireliği Kursu vermekteyiz.
  İşyeri Hemşireliği Belgesi için önce Diğer Sağlık Personeli Eğitimi almak, sonra DSP sınavı sonrası 70 alarak geçmek ardından da sertifika ücretini ödemek gerekmektedir. İşyeri Hemşireliği Belgesi ücreti her sene değişiklik göstermektedir.

  İşyeri Hemşireliği Sertifikası Veren Kurumlar

  DSP Belgesi için, bakanlık tarafından yetki verilen kurumumuz Kariyer Enstitüsü gibi kurumlardan Diğer Sağlık Personeli Eğitimi almalısınız. Bursa Diğer Sağlık Personeli Kursu veren kurumumuz, Bursa İşyeri Hemşireliği Uzaktan Eğitim imkanı da sağlamaktadır. İşyeri Hemşireliği Eğitimi sonrası, alanınızda uzman ve yetkin bir personel olarak görev almış olacaksınız. Ayrıca Bursa İş Güvenliği Kursu için de hizmet alabilirsiniz.

  Diğer sağlık personeli sertifikası ücretleri?

  2022 yılı DSP Belgesi ücreti 206,50 TL olarak belirlenmiştir.

  İşyeri Hemşiresi Çalışma Süreleri

  • Çok tehlikeli ve 10 – 49 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 10 dakika
  • Çok tehlikeli ve 50 – 249 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 15 dakika
  • Çok tehlikeli ve 250’nin üzerinde çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 20 dakika
  olarak belirlenmiştir.

  2022 DSP Sınavı Ne Zaman?

  Bursa Diğer Sağlık Personeli Kursu sonrası gireceğiniz sınavlar şu şekildedir:
  ÖSYM tarafından yılda 2 kez düzenlenen DSP sınavı İSG/1 ve İSG/2 şeklinde duyurulmuştur.

  • İSG/1: 15 Mayıs 2022
  • İSG/2: 11 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleşecektir.
  İSG/1 başvurusu 23 Mart – 4 Nisan 2022 tarih aralığında olup, sonuçlar 7 Haziran 2022 tarihinde açıklanacaktır. İSG/2 başvurusu ise 26 Ekim – 2 Kasım 2022 tarih aralığında olup, sonuçlar 3 Ocak 2023 tarihinde ilan edilecektir. Diğer Sağlık Personeli Sınavı sonrası 70 alan kişiler başarılı sayılırlar. Bursa İşyeri Hemşireliği Kursu aldığınızda sınav için yeterli donanıma sahip olacaksınız.

  Bursa İşyeri Hemşireliği Kursu

  İşyeri Hemşireliği Sertifikası almak için, bakanlık tarafından onaylı kurumlardan Bursa Diğer Sağlık Personeli Kursu almalısınız. Biz, Kariyer Enstitüsü olarak, sizlerin geleceğini önemsiyoruz. Sizlere kaliteli bir İşyeri Hemşireliği Eğitimi sunarak, kariyer hedefinize ulaşmanız için titizlikle çalışıyoruz. Eğer siz de İşyeri hemşiresi olarak bir kariyer rotası belirlediyseniz, sizleri Bursa İşyeri Hemşireliği Kursu almak için kurumumuza bekliyoruz.

  DSP Kursu Süreleri

  DSP Eğitimi toplamda 90 saat olmak üzere planlanmıştır. Eğitimin 45 saati DSP Uzaktan Eğitim, 45 saati ise yüz yüze gerçekleşir.

  Bursa işyeri hemşireliği kurs ücretleri

  Bursa İşyeri Hemşireliği Kurs Ücretleri her yıl değişkenlik gösterir. 2022 yılında Bursa İşyeri Hemşireliği Kurs Ücretleri 1.200 TL + KDV olarak belirlenmiştir. Bursa İşyeri Hemşireliği Kursu için iletişime geçiniz.

  İşyeri Hemşireliği Uzaktan Eğitim

  Bursa Diğer Sağlık Personeli Kursu için tanımlanan DSP Eğitimi süresinde ilk 45 saati DSP Uzaktan Eğitim olarak gerçekleşir. Biz, Kariyer Enstitüsü olarak sizlere DSP Uzaktan Eğitim imkanı sağlamaktayız.
  Bursa İşyeri Hemşireliği Kurs Ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçmenizi bekliyoruz. Bursa DSP Kursu için doğru adrestesiniz. Kariyer Enstitüsü olarak, sizlere kaliteli Bursa İşyeri Hemşireliği Kursu sunmak bizim için bir gururdur.

  Bu kursu oyla post
  FORMU DOLDURUN HEMEN ARAYALIM